Vše o dražbách nemovitostí

Srážky ze mzdy

Srážku ze mzdy je povinen provádět zaměstnavatel. Pokud je vám ze mzdy sražena částka, tak se to nejčastěji dozvíte buď přímo od zaměstnavatele nebo až z výplatní pásky, kde je napsáno srážka ze mzdy. Srážky je tedy možné realizovat i bez souhlasu zaměstnance a pokud je vše již dáno soudem, tak s tím zaměstnanec obvykle nic neudělá.

V tuto chvíli není možné svého zaměstnavatele obviňovat z toho, že by vám bez vašeho vědomí srážel peníze, ale je třeba se k němu chovat slušně, protože je nutné si uvědomit, že by jste ho mohli ještě v budoucnu potřebovat a přeci jen, je to váš nadřízený.

Ve chvíli, kdy je stanovená srážka ze mzdy, tak musí zaměstnanci zůstat nezabavitelná částka. Tento fakt platí ve všech případech kromě situace, kdy je vystavena exekuce na bankovní účet. Zaměstnavatel je povinen provádět srážku ze mzdy, ale pouze v těchto případech pokud učiní jinak a za jiných okolností, tak mu může být přidělena pokuta až několik milionů. Srážky ze mzdy jsou samozřejmě stanoveny podle zákoníku práce a rozlišují se v současné době tři situace srážek ze mzdy. Buď je srážka stanovena zákonem nebo je uzavřena dohoda o srážkách ze mzdy případně se peníze uhradí z jiné organizace.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Srážky za exekuci a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.