Vše o dražbách nemovitostí

Prodej nemovitostí v exekuci

V současné době opravdu roste poptávka co se týče prodeje nemovitostí, které jsou v exekuci. Po tímto názvem si mnoho lidí představí hrůzu, která je může potkat pokud si nemovitost koupí, ale není to tak. To že je dům v exekuci znamená, že je nutné ho prodat, aby peníze z prodeje byli použity na zaplacení dluhů věřiteli, kterému se dlužník – tedy bývalý majitel domu, zavázal.

Vy jako kupující se tedy nemusíte vůbec ničeho bát, vám nic nehrozí a do domu se můžete okamžitě nastěhovat, protože díky exekuci, která jej navštívila je obvykle zcela vystěhován. Celý prodej nemovitostí probíhá formou aukce.

Nejen fyzické osoby, ale i realitní kanceláře tak vidí snadnou cestu, jak zakoupit poměrně levnou nemovitost, kterou v nejhorším můžete znovu za libovolnou cenu prodat. Exekutor vždy nechá stanovit odhadní cenu, za kterou se bude nemovitost prodávat. Pokud o nemovitost máte zájem můžete přijmout tuto nabídku nebo ji ještě zvednout. Samozřejmě se může objevit osoba, která má zájem o stejnou nemovitost a tak vaši nabídku převýší. Záleží pak jen na vás jestli ještě svoji nabídku zvednete.

Ten, kdo nabídne tu nejvyšší možnou částku, tak nemovitost vyhrává a je nucen peníze co nejdříve dostat přímo k exekutorovi, který následně peníze rozdělí mezi věřitele.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Nemovitosti v exekuci a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.